ELÉVOVÉ, TURNAJ 22.9.2018 – KOŠ B

26.09.2018

Elévové s přípravkou odehráli svůj první turnaj sezóny v Čelákovicích nad Labem v koši B, který se jim podařilo udržet. Soupeři jim byli, XPS Network Tatran Střešovice a T.B.C. Lucern Králův Dvůr.

FLORBAL CHODOV vs. VIKING TJ KOBYLISY 13:1 (7:1, 6:0)
V zápase s Fat Pipe Florbal Chodov jsme se sice hned na začátku ujali vedení, ale další gól se nám již (i přes několik šancí) nepodařilo vstřelit. Zbytek zápasu pak, asi i protože polovinu našeho týmu tvořili hráči přípravky bez zkušeností, již probíhal zcela v režii skvěle hrajícího Chodova.

VIKING TJ KOBYLISY vs. TATRAN STŘEŠOVICE 3:6 (1:2, 2:4)
S Tatranem jsme sehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme se stále přetahovali o vítězství a o výsledku zápasu rozhodl až závěr zápasu, kdy jsme obdrželi tři zbytečné branky. Navíc soupeři výrazně pomohl jejich gólman, když zázrakem dvakrát na poslední chvíli dokázal "vyškrábnout" míček mířící do prázdné branky. Herní projev našich kluků však ukázal, že na koš B máme.

KRÁLŮV DVŮR vs. VIKING TJ KOBYLISY 3:4 SN (1:2, 2:1)
V tomto zápase jsme byli herně sice lepší, soupeře jsme tlačili, ale přes pět hráčů soupeře postavených před brankářem na malém brankovišti se kluci jen těžko prosazovali. Navíc jsme soupeři, po našich chybách v obraně, kdy si kluci mysleli, že za ně bude bránit někdo jiný, umožnili snadno skórovat. V normální hrací době tak zápas skončil nerozhodně a o našem setrvání v koši B rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých naši byli 100%.

Opakoval se tak vlastně první turnaj minulé sezóny, jen s tím výsledkem, že tentokrát jsme vyhráli. Turnaj nám ukázal, kde se musíme zlepšit, zvláště to, že nám chybí bojovnost a zodpovědnost. Poděkování patří pořadateli, soupeřům, divákům i rozhodčím.

PETR VONDRÁK, trenér elévů