SILVESTROVSKÉ DERBY 2018

28.12.2018

Vánoční svátky jsou pomalu za námi a každoroční exhibiční utkání příznivců Sparty proti Zbytku světa se nezadržitelně blíží! Pro očekávanou vysokou účast se letošního ročníku mohou na hřišti zúčastnit pouze hráči a trenéři, kteří letos zasáhli do oficiálních zápasů našeho oddílu. Jediným dalším omezením je věk a to, že zúčastnit se mohou pouze lidé narození roku 2001 a starší. PROSÍME VŠECHNY, KTERÝCH BY SE TO TÝKÁ, AŤ UŽ DORAZÍ NEBO NE, PROSÍM POTVRĎTE-ODŘEKNĚTE ÚČAST V ANKETĚ V UZAVŘENÉ SKUPINĚ!!! Všichni hráči si prosím ideálně vezměte dres svého oblíbeného klubu nebo případně červené (Sparta) či bílé (Zbytek světa) tričko. Začátek utkání byl prezidentem oddílu stanoven na 17:00, hrát se bude klasicky na deset vítězných gólů! Poté se, samozřejmě kdokoliv bude chtít, může zúčastnit tradičního posezení v Šatně, kde řada lidí tradičně přivítá i nový rok.

Přes každoroční očekávání výher Sparty jsou výsledky překvapivě úplně opačné a to drtivých 1:7 ve prospěch Zbytku světa. Proslýchá se, že každoročně smutných hráčů Sparty se soupeřům loni už zželelo a nechali je ten pocit také zažít :-) ...letos to ale bude opět boj se vším všudy. :-) Celou akci samozřejmě provází vždy sranda a dobrá nálada. Jak to dopadne tentokrát? Přijďte si exhibici užít a buďte u toho!!!

SILVESTROVSKÝ VTÍPEK ZÁVĚREM:
Sparťan: "Pane doktore, ten můj pes bude asi taky sparťan."
Doktor: "A jak to poznáte?"
Sparťan: "No, když Sparta prohrává, tak blije, nežere, má průjem a vypadá na umření."
Doktor: "Aha, a co dělá, když Sparta vítězí?"
Sparťan: "To nevím, mám ho teprve půl roku."

A jak to dopadlo?

Ve včerejším utkání vyhrála podruhé v historii Sparta. Začátek utkání se ale vyvíjel slibně pro Zbytek světa, když po 30 minutách vedl už 3:0. Vinnou několika zbytečných chyb bylo ale znenadání a velice rychle srovnáno. Prostřední pasáž zápasu byla celkem vyrovnaná a oba týmy se snažily strhnout klání na svou stranu. Trhák se však nakonec povedl Spartě, která se dostala do vedení 5:8. Zbytku světa se s vypětím sil povedlo ještě srovnat na 8:8, ale na místo ve vzduchu visícího KO Sparty se stal opak. Dvěma individuálními úniky po křídle rozhodl Ondra Kočí a stanovil, po cca 90 minutách hry, na konečný stav na 8:10 ve prospěch Sparty.

Nutno říci, že zápasu by slušela spíše remíza, která ale vzhledem k pravidlům derby není možná. Utkání bez rozhodčích proběhlo až na několik situací ve férovém duchu, ale hlavně s pozitivní a slavnostní atmosférou. Poděkování patří hráčům i fandícím divákům, kterých dorazilo srovnatelně s našimi domácími utkáními NFL. Za zmínku stojí také fakt, že v dresu Sparty se poprvé představila i žena, která současně hraje za náš oddíl a nutno dodat, že se v jinak ryze mužském utkání určitě neztratila.

Sumasumárum však Spartě rozhodně nemůže být do zpěvu, protože aktuální stav série je stále drtvivých 7:2 a Sparta tak stále musí stahovat pětizápasové manko!

Vyjádření trenéra Zbytku světa:
Proti sestavě jakou má Sparta aktuálně k dispozici můžeme uspět pouze s maximálním nasazením všech hráčů, a také když se vyvarujeme zbytečných chyb, což se v průběhu zápasu dařilo čím dál méně. Každopádně to byl pro Kobylisy svátek florbalu a Spartě určitě gratulujeme. Už teď mohu slíbit, že za 365 dní budeme připraveni ještě lépe! :-) Všem lidem přeji do nového roku jen dobré!

Vyjádření trenéra Sparty 😀😀😀:
Papírová sestava je jedna věc, ostatně o tom by mohly povídat v posledních letech všechny Sparty. :-( Nejsme ale žádné Benevento, abychom se s těmito věčnými neúspěchy svezli i my! Snažíme se k derby přistupovat zodpovědně, naše taktika je sklepávat balónek ze středu na manťák, ale stejně vlastně nevím, jak jsme k těm dvěma vítězstvím nakonec přišli...asi při nás musel stát florbalový bůh. Prohráváme stále o pět zápasů, což je jistě ostuda, ale my věříme, že s touto sestavou si to již opravdu sedá! Vaše všetečné otázky, jestli mě nyní u kormidla po sparťansku nahradí také zahraniční trenér, směřujte prosím pouze na vedení Sparty. Já od rozdělané práce rozhodně neodcházím a věřím, že Spartě mám stále co nabídnout!