ZÁPAS ELÉVŮ S RODIČI – 6.4.2018

09.04.2018

Již podruhé elévové s přípravkou vyzvali své rodiče i sourozence, aby si s nimi přišli zahrát (první zápas se konal 22.12.2017). Na páteční trénink se tak dostavili nejen naši elévové a přípravka, ale také ve velmi hojném počtu i jejich rodiče a sourozenci. V první půli zápasu rodiče těžili z toho, že jejich branku hájila extraligová gólmanka, sice již ve florbalovém důchodu, ale dokazující, že nic ze svého "řemesla" nezapomněla. Rodiče tak sice vstřelili víc gólů, ale protože podle pravidel našeho klubu se gól, který vstřelí tým elévů a přípravky počítá za deset, neměli rodiče šanci. Ve druhé půli si brankáři vyměnili strany a děti, cítící v zádech obrovskou podporu skvělé gólmanky se hrnuli dopředu a začali dávat hodně gólů. Dá se říci, že ani nepotřebovali tak vysoký handicap.
I přesto, že obě strany výsledek zápasu pečlivě sledovali, já osobně jsem ani jedné straně góly nepočítal. O to tu přeci vůbec nešlo. Šlo o to, aby děti ukázali rodičům i sobě, že si na tréninky nechodí jen "pokecat s kámošema", ale že se u nás něco naučili a také o to, aby se všichni zúčastnění pobavili. A to se, myslím, podařilo. Všechny děti se viditelně zlepšili a určitě nám nedělají ostudu.
Největší překvapení mi však způsobila pětiletá sestřička jednoho našeho hráče z přípravky. O pauze mezi půlemi zápasu jsem si totiž všiml, jak si nahrává s jednou z maminek a její šikovnost mě doslova okouzlila. Když jsem se jí zeptal, jestli chce hrát za naše děti, okamžitě bez zaváhání souhlasila a vůbec se mezi nimi neztratila. Pokud bude chtít, tak jí rádi mezi sebou uvítáme natrvalo.
Na zápase vládla přátelská atmosféra a všichni si to užívali. Doufám, že se zase všichni sejdeme na rozlučce v sobotu 26.5.2018.
Petr Vondrák, trenér